714 відгуків

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

+380 (50) 000-00-00
ул. Белинского, 19 (Ц. Рынок), Херсон, Україна
Интернет-магазин Газ Мастер

Як зробити крапельний полив в теплиці?

Як зробити крапельний полив в теплиці?

Крапельний полив — дуже зручний винахід, яке, до того ж, ідеально підходить для багатьох видів рослин. Наприклад, таким способом дуже зручно поливати огірки і томати, а також низку інших овочів. Тому багато бажають обладнати свою теплицю системою крапельного поливу. Вона може бути автоматичною або запускати вручну.

Крапельний полив хороший тим, що волога потрапляє безпосередньо до коріння рослини, залишаючи сухими листя і плоди, що для багатьох культур надзвичайно важливо. Влаштовують подібні системи з допомогою шлангів або труб, які можуть бути сховані в землі, або лежати на поверхні.

Крім того, до переваг внутріпочвенного крапельного поливу можна віднести наступне:

  • Можливість зробити його своїми руками без застосування дорогих матеріалів і обладнання;
  • Значне зниження ймовірності появи різноманітних захворювань рослин;
  • Зниження трудовитрат при вирощуванні овочів і квітів;
  • Крапельний полив дозволяє грунті залишатися рихлою і не спресовуватися;
  • Менша кількість бур'янів.

Крапельний полив в теплиці. Обладнання або підручні матеріали?

Варто зазначити, що у того, хто зважився влаштувати у своїй теплиці подібну систему, є вибір: робити все своїми руками з підручних матеріалів, зібрати систему крапельного поливу з куплених складових або купити повністю готову автоматичну систему.

Мабуть, перший спосіб, тобто застосування для поливу матеріалів, що знаходяться під рукою, дещо громіздкий, якщо обходитися зовсім без витрат. Доведеться вручну створювати тиск, тобто піднімати ємність з водою на певну висоту — близько 1,5 метрів над землею. У цьому випадку необхідно під'єднати до ємності шланг або шланги з кранами, які будуть укладені між рядами висаджених рослин. У шлангах (трубах або) в свою чергу, повинні бути отвори для більш дрібних шлангів, які будуть йти безпосередньо до посадковим місцям.

Здавалося б, такий спосіб досить простий, але доливати воду в бак доведеться вручну, не завжди вона буде потрібної температури (або за цим доведеться постійно стежити), відкривати і закривати кран також доведеться вручну. Крім цього, якщо теплиця велика, то ємність для поливу потрібно дуже велика, воду в неї доведеться качати насосом. Словом, безліч незручностей і великі трудовитрати. Зате ніякого обладнання. Якщо є бажання організувати такий крапельний полив в теплиці, відео інструкцію неважко знайти в інтернеті.

Що стосується повністю автоматизованої системи, то багатьом вона може виявитися не по кишені, хоча володіє величезними перевагами. Тому оптимальним варіантом буде другий — тобто самостійний збір системи крапельного поливу потрібних компонентів, які можна купити в наборі або окремо.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner