714 відгуків

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

+380 (50) 000-00-00
ул. Белинского, 19 (Ц. Рынок), Херсон, Україна
Интернет-магазин Газ Мастер

Який краще встановити лічильник води

Який краще встановити лічильник води

Перш ніж купити лічильник на воду варто розібратися в їх різновидах. Лічильник води став невід'ємним атрибутом будь-якого будинку. Серед очевидних причин, встановлення водоміра допоможе контролювати витрату води в приміщенні, скоротити витрати на оплату комунальних послуг. Існує кілька класифікацій лічильників на воду. Спочатку лічильники діляться на призначення пристрою для гарячої або холодної води. Єдине, що їх відрізняє це матеріал виготовлення, принцип роботи однаковий. Апарат для гарячої води витримує до 150°С, холодної – до 40°С. Також можна придбати лічильник води універсальний.

Наступна класифікація розділила лічильники на енергозалежні або енергонезалежні моделі. Останнім не потрібне додаткове харчування. Перші відключають одночасно з відключенням постачання електроенергією. Вибираючи лічильник для індивідуального використання потрібно знати, якими вони бувають.

Чотири групи лічильників:

  • вихрові;
  • електромагнітні;
  • тахометричні;
  • ультразвукові.

Вихрові вимірюють частоту вихорів, дані визначають швидкість потоку. Електромагнітні лічильники фіксують швидкість води, індукується магнітне поле. Тахометричні – це механічний рахунковий апарат, пов'язаний з поміщених у потік турбинкой, що обертається у воді. Ультразвукові лічильники шляхом проходження ультразвукових коливань через рух потоку води, аналізуючи акустичний ефект. Окремо випускаються лічильники промислового та побутового призначення.

Лідери продажів лічильників води побутового призначення

З 4 різновидів лічильників у квартирах найчастіше встановлені саме електромагнітні або тахометричні лічильники. Останні відрізняються ергономікою, зручністю експлуатації і високою точністю показників. Тип роботи визначається наявністю в конструкції турбіни або крильчатки. Крильчасті можуть бути одноструйные і багатоструменеві. Перші мають ізольований від впливу води лічильний механізм, що збільшує термін експлуатації приладу. Багатоструменеві лічильник відрізняється здатністю вимірювати відразу два потоку води. Перед тим, як купити лічильник води важливо знати, що крильчасті лічильники підходять для установки на трубах до 40 мм, а турбінні – на трубах 50-200 мм

Електромагнітні лічильники мають найвищу ступінь точності показників. Лічильний процес відбувається шляхом визначення середньої площі і швидкості руху води. Такі лічильники не схильні до впливу температури або складу рідини. Однак варто врахувати, що такі апарати не можуть працювати в дуже очищеній воді. Крім того, вони не працюють без подачі електроживлення.

Пам'ятка при виборі лічильника

Тахометричні лічильники є двох типів: сухого і мокрого. Відмінність в місці установки лічильника. Мокрий лічильник встановлюється у воді, схильний до негативного впливу проточної води. Якщо не дбає про стан води, лічильник може швидко вийти з ладу. Зазвичай достатньо просто встановити фільтр для очищення води від важких домішок. Сухі лічильники обладнані немагнітної перегородкою від води. Підрахувати кількість витрати води по приладу не складе праці. Лічильний механізм з кількістю обертів крильчатки перетворює число літрів витраченої води – кубометрів. Єдиний недолік таких апаратів – це чутливість до впливу магнітного поля.

Багатоструменеві лічильники більш точні показники, ніж одноструйные.

В трубах з серйозним перепадом напору води (тиску), має сенс придбати лічильник води з крильчатим і турбінним пристроєм в конструкції.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner