714 відгуків

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

+380 (50) 000-00-00
ул. Белинского, 19 (Ц. Рынок), Херсон, Україна
Интернет-магазин Газ Мастер

Обов'язковий лічильник на газ?

Газовий лічильник допоможе істотно скоротити витрати на оплату комунальних послуг, самостійно контролювати споживання газу. Раніше лічильник встановлювався за бажанням, але з деяких пір став необхідністю. Розрізняють лічильники газу за типом дії. Так в побутових цілях можна встановити лічильник газу роторний або лічильник газу мембранний. Останній користується особливою популярністю серед споживачів.

Умовний поділ лічильників з пропускної спроможності:

  • комунальні – від 10 м3/год;
  • побутові лічильники – до 10 кубометрів на годину;
  • промислові – більше 40 м3/год.

Мембранні та роторні лічильники застосовуються в комунально-побутовому секторі для комерційного обліку об'єму природного газу.

Наскільки доцільно встановлювати газовий лічильник

Власники будинків давно оцінили переваги природного газу, перед звичайною топкою дров. З проведенням газопроводу, забезпечити будинок теплом, гарячою водою стало набагато легше. Але на сьогоднішній день як ніколи стало питання про ціну газу, як зменшити витрати на оплату за газ.

Розрахунок вартості газу для багатоквартирних будинків проводиться з розрахунку норми споживання газу на кількість людей прописаних у квартирі. Ті, хто вже встиг встановити лічильник, відзначають, що витрати скоротилися майже вдвічі. Для квартири, з 4-конфорочні газовою плитою, яка розрахована на витрату газу 1,5 м3/год, буде достатньо встановити газовий лічильник з маркуванням G 1,6. Якщо в квартирі знаходиться ще й газова колонка, тоді варто придбати газовий лічильник G 2,5.

Законні підстави для встановлення лічильника на газ

Перед покупкою лічильника слід звернутися в державне господарство за місцем проживання, для уточнення деталей установки. За бажанням власника приміщення, можна встановити лічильник газу роторний або лічильник газу мембранний. Купивши і встановивши лічильник необхідно звернутися в газопоставляющую організацію для пломбування устаткування.

Следуя зарегистрированному законопроекту в ВР, Кабинет министров Украины обязует население установить газовые счетчики в домах и квартирах. Ранее до 1 октября 2011 года счетчики на газ должны были быть установлены в домах, где есть газопровод. В квартирах, где есть газовые колонки для обеспечения горячей водой, необходима установка счетчика до 1 января 2016 года. При наличии в квартире только газовой кухонной плиты, оборудовать помещение газовым счетчиком нужно до 1 января 2018 года. Если не соблюдать указанные обязательства, правительство намеренно отключать дома от поставки природного газа. На сьогоднішній день з 13 млн. газових споживачів, у 5 млн. українців лічильників немає. При цьому, якщо розрахунок населення за споживання газу буде проходити не по державним нормативам, а по газових лічильників, загальна економія може становити мільярди гривень.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner